AKO VYBRAŤ RETIAZKU K PRÍVESKU

Odporúčané vzory retiazok sú univerzálne - vhodné pre všetky vekové kategórie, mužov, ženy i deti. 

Pred kúpou striebornej retiazky k prívesku zohľadnite predovšetkým jeho hmotnosť, povrchovú úpravu a výšku. 

Pri väčšine príveskov typ a hrúbka retiazky záleží na vás a vašom vkuse, ktorej možnosti dáte prednosť. Ale pri ťažkom prívesku (s hmotnosťou často väčšou než 5 gramov) odporúčame zvoliť hrubšiu retiazku s hrúbkou minimálne 1,2mm.

Strieborné prívesky predávame s rhodiovanou alebo nerhodiovanou povrchovou úpravou. Pri rhodiovanom prívesku, ktorý má tmavší (kovovejší) odtieň, zvoľte rhodiovanú retiazku. Pri prívesku bez prímesy rhodia naopak zvoľte nerhodiovanú striebornú retiazku. Takto bude mať prívesok i retiazka rovnaký odtieň.

Pri voľbe správnej dĺžky retiazky k prívesku je dôležité vziať do úvahy výšku prívesku, aby bol viditeľný a pri prevlečení cez retiazku nebol príliš nízko ani vysoko. Viac sa dočítate tu: Ako vybrať správnu dĺžku retiazky.

NAŠE TIPY

Výber našich najpredávanejších retiazok k príveskom.

MALÉ A STREDNE VEĽKÉ PRÍVESKY

Najpredávanejšie retiazky majú hrúbku 0,8mm až 1,8mm a sú vhodné na malé a stredne veľké prívesky s veľkosťou od 10mm do 50-60mm, ktorých je väčšina. Patria sem rôzne srdiečka, krížiky, anjelici, medailóny, písmená, a iné zaujímavé prívesky z našej ponuky.

MENŠIE PRÍVESKY

Jemné retiazky s hrúbkou približne približne 0,5 až 0,8mm sú vhodné hlavne na menšie prívesky (napríklad malé krížiky, srdiečka) s veľkosťou do 1 cm a hmotnosťou približne 1g. Ide o rôzne prívesky a srdiečka s veľkosťou často nie väčšou než 10mm.

ŤAŽKÉ A VEĽKÉ PRÍVESKY

Pre ťažšie prívesky s hmotnosťou nad 5 gramov sú vhodné hrubšie retiazky (s hrúbkou okolo 2mm). Prívesok na nich vyzerá prirodzene. Najčastejšie sa kupujú k väčším pánskym príveskom, ale aj k výraznejším ženským šperkom.

V prípade akýchkoľvek otázok sme tu pre vás v pracovných dňoch od 7:30 do 15:30 na telefónnom čísle +421 422 41 72, online chate, alebo nás kontakujte kedykoľvek emailom na info@argento.sk
Puncovný úrad SR
Sme registrovaní
ihneď expedujeme
všetko skladom
Doprava zdarma
nad 30 eur
14 dní na
vrátenie tovaru
Zákaznícka linka
+421 41 422 41 72
Heureka.sk - overené hodnotenie obchodu Argento Argento.sk