Ako vybrať správny vzor a dĺžku retiazky na prívesok

Vybrať správny vzor a dĺžku retiazky na prívesok je dôležité. Treba sa zamerať na dva faktory: vzor retiazky a dĺžku retiazky.

1. Vzor retiazky

Na ARGETNO.SK obvykle k prívesku odporúčame 2 až 4 vzory retiazok, ktoré sa podľa našich skúseností k nemu najviac hodia. 
Nájdete ich pri každom prívesku v detaile produktu, pod tabuľkou s cenou a hmotnosťou prívesku (viď obrázok).Všetky vzory retiazok vhodných na prívesky nájdete  TU: https://argento.sk/strieborne-retiazky-na-privesky

2. Dĺžka retiazky

NAJJEDNODUCHŠÍ SPÔSOB, AKO ZISTIŤ SPRÁVNU DĹŽKU RETIAZKY je, že odmeriate koľko centimetrov je dlhá retiazka, ktorú máte doma a dĺžkou Vám vyhovuje.

Ďalší jednoduchý spôsob je pomocou tenšieho špagátika - jednoducho naň zaveste ľubovoľný prívesok a pred zrkadlom, si ho ho naaranžujte priamo na sebe, pričom špagátik použijete, ako retiazku. Potom odmerajte koľko má špagátik centimetrov a to je dĺžka, ktorú potrebujete.

Vyberte si z dĺžok na našej stránke

Strieborné retiazky predávame v rôznych dĺžkach (jednotlivé dĺžky sú uvedené v tabuľke v detaile produktu). 

V zásade platí, že veľkosti od 42cm do 50cm sú určené skôr pre dievčatá a ženy. Veľkosti 50cm a väčšie sa predávajú skôr mužom. Pre deti sú vhodné dĺžky od 38cm do 42cm. Pri výbere retiazky je dôležité zohľadniť aj to, či retiazku budete nosiť samostatne, alebo ju kupujete k prívesku. V druhom prípade potom treba zohľadniť aj výšku prívesku, aby ste ho na krku nemali príliš nízko ani vysoko. 


Jednotlivé dĺžky retiazok na žene s obvodom krku 34cm

Jednotlivé dĺžky retiazok na žene s obvodom krku 34cm

Hrúbka krku

Aby Vám retiazka dobre sedela, je dobré poznať obvod (hrúbku) vášho krku. Ten zistíte napríklad odmeraním pomocou krajčírskeho metra alebo kúskom špagátika. Výslednému číselnému údaju prispôsobte výber Vašej retiazky – odporúčame Vám zvoliť prvú alebo druhú retiazku vyššie od obvodu Vášho krku. 

Výška

Dlhé retiazky alebo náhrdelníky môžu pôsobiť na nižších postavách neprirodzene, a naopak, krátke retiazky môžu zaniknúť na vyšších osobách. Pri výške menšej ako 160 centimetrov odporúčame menšie veľkosti od 40 do 45 centimetrov. Pri osobách s výškou 160-170 centimetrov by nemal byť so žiadnou dĺžkou problém. Nad 170 centimetrov a viac odporúčame voliť skôr väčšie veľkosti od 45 centimetrov a viac.

Typ oblečenia a postavy

Pri voľbe správnej retiazky alebo náhrdelníku zohľadnite aj ďalšie aspekty, ako napríklad typ postavy alebo oblečenie, s ktorým budete šperk kombinovať. Pri chudšej postave sú vhodné kratšie a tenšie retiazky. Pri plnších tvaroch odporúčame mierne dlhšie a hrubšie vzory. Pri voľbe retiazky vzhľadom k vášmu oblečeniu platí všeobecné pravidlo, že dlhšie retiazky a náhrdelníky sa hodia k oblečeniu, ktoré má vysoký krk. Kratšie dĺžky sú výborné v kombinácii s bežným outfitom.

V prípade akýchkoľvek otázok sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:30 do 15:30 na telefónnom čísle +421 422 41 72, online chate, alebo nás kontakujte kedykoľvek emailom na info@argento.sk  100% zákazníkov nás doporučuje na základe recenzií portálu Heureka.sk
+ Krásne výrobky
+ Veľký výber
+ Rýchlosť dodania tovaru
+ Kvalita tovaru
+ Spokojnosť úplná
Ruženka, 2. 12. 2022
+ Rychlosť, komunikácia
Overený zákazník, 12. 9. 2022
+ kvalitný tovar
+ krásna ponuka výrobkov
+ rýchle dodanie tovaru
+ celková spokojnosť
daja, 1. 7. 2022
Sme registrovaný
na Puncovom úrade
Slovenskej republiky.
Všetko máme skladom
a posielame do 24 hod.
Preprava je nad 30 eur
zadarmo.
Bezproblémové
vrátenie tovaru.
Zákaznícka linka
0910 123 781
Prac. dni 8 - 15